Sekcie

popis

Z prvkov všetkých systémov je možné realizovať aj iné priestorové konštrukcie, nielen zasklievanie lodžií.

STENY, ZÁHRADY.

 

 stena š.2,80 x v.2,20    veranda Expodul zvonka

 Z prvkov tenkorámového systému GLASA sa dajú realizovať interiérové posuvné deliace steny s jednosklom, pre potreby tepelnej izolácie s dvojsklom, vstavané skrine so zrkadlom, kúpeľňové posuvné dvere z polykarbonátovej dosky. Pre exteriér je možné vytvárať zimné záhrady, presklenné verandy, terasy. Tieto prvky môžu obsahovať posuvné dvere, steny môžu byť v jednej tabuli od stropu k podlahe, alebo vrchná časť pohyblivá, spodná pevná. Výška krídla pri hrúbke skla 6mm je možná do výšky 2300 mm. Výplne môžu byť jednosklo, dvojsklo, polykarbonátová doska. Na strešnú konštrukciu je možné použiť štandardné hliníkové profily, alebo drevo. Výplň strešnej konštrukcie opäť môže byť zo skla, alebo z polykarbonátových dosiek.

Pre tenkorámový systém TERMOPLUS platí to isté, ako pre tenkorámový systém GLASA. Spodný prahový profil dverí, alebo posuvných stien je nižší, ako má GLASA. Nepotknete sa.

Steny z prvkov bezrámového systému ALMÍRA pri hrúbke skla 6mm sú obmedzené na výšku 1600 mm. Je možné z nich teda realizovať systémy, ktoré budú mať spodnú časť pevnú a vrchnú pohyblivú. Napr. v interiéri môže byť posuvný pult na výdaj jedla. V exteriéri je možné realizovať dve bočné steny zvierajúce 90° uhol ako balkón, bez toho, aby tam musel byť rohový stĺp. Roh sa dá vytvoriť stykom dvoch sklenených tabúľ.

Priestorové konštrukcie z bezrámového systému IVETA je možné realizovať, iba ak strop je z plného a tuhého materiálu (napr. betónový panel). Vrchný nosný profil je tvarovaný do oblúka. Sklenenú stenu z posuvných a otočných tabúl je možné realizovať iba do výšky 1600mm. V prípade realizácie dvoch na seba kolmých stien, odsunuté a zhrnuté tabule z jednej roviny zaberajú priestor v rovine kolmej (alebo pod iným uhlom).

Bezrámový systém  COVER  nemá ani jednu z vyššie uvedených nevýhod. Je možné použiť tabule skiel hrúbky 6 mm aj 8 mm, čím výška samostatnej sklenenej tabule môže byť 2100 mm pre hrúbku 6mm a 3000 mm pre hrúbku 8mm. Napr. celá sklenená tabuľa verandy sa môže realizovať z jedného kusa. Tabule skiel sa posúvajú a vedia prechádzať aj cez ľubovolný lom hornej aj dolnej koľajnice. Na konci sa ešte vytočia do vnútra alebo von z ohraničeného priestoru. Tabule skiel môžu sledovať ľubovolne lomenú pôdorysnú krivku. Systém umožňuje aj výškovú korekciu nerovností nosnej konštrukcie stropnej koľajnice alebo spádu podlahy.

Akcie dokumentu
« Jún 2022 »
Jún
PoUtStŠtPiaSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930