Sekcie

obchodné podmienky

ČÍTAJTE POZORNE . TÝKA SA KAŽDÉHO NÁKUPU .

 

Obchodné podmienky predaja polykarbonátových platní QUINN Plastics a ARLA Plast (ďalej iba PKB)

 

1)    Základné pojmy:

·         Hrúbka. PKB platne sa vyrábajú v hrúbkach : 4mm, 6mm, 8mm, 10mm, 16mm, 20mm a 25mm.

·         Šírka pkb platní je 2100mm pre všetky hrúbky okrem hr. 25mm, kde výrobná šírka je 1200mm.

·         Dĺžka (výška) pkb platní je spravidla 6000mm. Niektoré hrúbky 10mm, 16mm, 25mm sa vyrábajú aj v dĺžkach 7000mm. 7000mm tabule však nemusia byť stále na sklade. Informujte sa.

·         Farba: Všetky hrúbky pkb platní sa vyrábajú v odtieňoch číra, opál, bronz. Hrúbka 10mm sa vyrába aj v odtieni tmavomodrá, svetlomodrá a svetlozelená. Zelená a modré odtiene nie sú bežne skladom, je nutné ich individuálne objednať. (Často dochádza k omylu : číra je priehľadná (voda), opál je priesvitná biela, bronz je najskôr do hneda.)

·         Orientácia komôrok: Komôrky pkb platní sú po dĺžke (výške) tabúľ. Teda kolmo na šírku tabúľ. (Keby sa naliala voda do komôrky, tiekla by 6m resp. 7m).

·         Počet komôrok a počet stien:

Hr. 4mm, 6mm, 8mm a 10mm sú jednokomôrkové dvojstenové platne. Hr. 10mm existuje aj v trojkomôrkovej štvorstenovej verzii. Hr. 16mm a 20mm sú dvojkomôrkové trojsteny. Hr. 25mm sú štvorkomôrkové päťsteny.

 

2)    Cenník : je delený na časti : 1) dutokomôrkové platne, ktoré sú štandardne skladom ;

2) dutokomôrkové platne na objednávku (z výroby); 3) plné platbe Spectar (ľudovo plexisklo) 4) spojovacie a ukončovacie pkb profily ; 5) doplnkový materiál;

Jednotlivé časti cenníka sú členené podľa druhu, rozmeru, farby, resp. inej vlastnosti.

3)    Ceny v cenníku sú základne ceny platné na celé tabule (2,10x6m ; 2,10x7m; 2,10 x 1,2m). Sú uvedené v €/m2 bez DPH aj vč. DPH, informatívne aj v Sk/m2.

·         Množstevná zľava pri nákupoch nad 2000€ sa kalkuluje individuálne.

4)    Rez na mieru : Poskytujeme výrez pkb platní na vašu mieru, na vašu voľbu orientácie komôrok. Vykonávame iba pravouhlé rezy. Tolerancia presnosti rezu je 2 mm.

5)    Cena výrezu na mieru:

·         Pre plnú šírku 2100mm (hr.25mm š.1200mm) a do dĺžky (výšky) 4000mm platí základná cena bez prirážky za rez/odpad.

Napr. 2100 x 1100mm alebo 2100 x 3200mm alebo 2100 x 4000mm sú v základnej cene, bez prirážky za rez / odpad

·         Pre výrez, ktorého šírka je menšia ako 2100mm, alebo dĺžka / výška je väčšia ako 4000mm, je prirážka na základnú cenu 20%. Nekupujete však odpad.

Napr. 800mm x 1200mm, 1400mm x 3200mm, 2100 x4100mm , sú s prirážkou na rez/odpad 20%

·         Výrez akejkoľvek šírky s dĺžkou / výškou nad 4000mm je prirážka 20% na základnú cenu.

·         Na veľmi veľké množstvo tabúľ malého rozmeru, je príplatok na rez / odpad 30%. Spýtajte sa nás na konkrétnu cenu.

·         Spojovacie pkb H profily vyrábané v dĺžke 6000mm režeme na požadovanú mieru s prirážkou 30% k základnej cene.

·         Ukončovacie profily pkb U vyrábané v dĺžke 2100mm nerežeme. Predávame iba ako celok.

·         Hliníkové profily U, F, L, predávame narezané na požadovanú mieru bez príplatku za rez / odpad.

·         Rez plných dosiek typu Spectar na vami požadovanú mieru je s príplatkom 35%.

6)    Doprava: Poskytujeme dopravu na zakúpené pkb platne a príslušenstvo na celé územie SR. Dopravu nám zabezpečujú externí dopravcovia, väčšinou Toptrans, Gebrüder Weiss, Ametyst.

 

7)    Cena dopravy :

·         Cena dopravy je zdarma, ak je nákupná cena pkb platní nad 150€  bez DPH a rozmery tovaru nepresahujú 1800mm x 4000mm (malá korba).

·         Cena dopravy pri nákupe za menej ako 150€ sa individuálne kalkuluje podľa váhy a kilometrov. Spýtajte sa nás v konkrétnom prípade.

·         Cena dopravy tovaru v cene nad 150€ bez DPH a rozmerov nad 1800mm x nad 4000mm (veľká korba) je 17€ za každý prekročený rozmer samostatne. Spolu prípadne 34€.

Napr. 1900 x 3000mm je 17€, 1600 x 4200mm je 17€,  1900 x 4200mm je 34€.

 

8)    Spôsob obchodovania:

·         Špecifikujte vašu požiadavku, e-mailom, faxom, telefonicky . (Uprednostňujeme e-mailový styk). Adresy : info@loggie.sk , info.loggie@gmail.com , info@lodzie.sk 

·         V objednávke uveďte:

o        Požadovanú hrúbku v mm. V prípade hr. 10mm aj počet komôrok (stien).

o        Požadovanú farbu.

o        Požadovaný rozmer v [mm], v poradí : šírka x dĺžka (výška). Tým je daná aj orientáciu komôrok.

o        Počet kusov.

o        Meno osoby, ktorá bude preberať tovar.

o        Telefónny kontakt na osobu, ktorá bude preberať tovar.

o        Pozn.: Pokiaľ nie ste si istý či sa dobre rozumieme v orientácii komôrok. V objednávke môžete uviesť aj rozmery objednávaného obdĺžnika pkb a dĺžku komôrok.

o        Príklad objednávky:

§         8mm číra 650mm x 3000mm (komôrky dlhé 3000mm) 1ks

§         10mm /4 sten opal 800mm x1800mm (komôrky dlhé 1800mm) 4ks

·         Zašleme vám e-mailom, alebo faxom ponukovú kalkuláciu. Skontrolujte si, či je uvedený správny druh , množstvo a rozmery tovaru. V kalkulácii bude uvedená základná cena tovaru, prípadne prirážka za rez / odpad (môže byť aj NULA). Bude uvedená cena za dopravu (môže byť aj NULA). Takýchto kalkulácií môže byť aj viacero. Môže sa variovať v tovare, následne v cene.

·         Ak sa rozhodnete pre nákup, informujte nás (mailom, faxom), ktorá kalkulácia je výsledná a záväzná.

·         Cenu výslednej kalkulácie požadujeme uhradiť v plnej výške vopred, na náš bankový účet uvedený v kalkulácii. Účty máme v mBanke a Tatra banke.

·         Platba môže byť vykonaná internetbankingom, prevodným príkazom, zložením v hotovosti v banke (Tatra), platbou na pošte poštovou peňažnou poukážkou typu U, alebo v hotovosti v našej pokladni.

·         V prípade, ak platba má prebehnúť poštovým stykom, môžeme vám mailom zaslať vzor správne vyplnenej poštovej poukážky. V prípade platby v hotovosti, dáme vám príjmový pokladničný doklad.

·         S prípravou tovaru (rezy na mieru) môžeme začať až po nabehnutí platby na náš účet (cca 3 dni). Dodávku však vieme urýchliť, ak nám zašlete mailom alebo faxom potvrdenie o platbe. V prípade internetbankingu, výstup, ktorý systém dáva na vaše PC. V prípade platby prevodným príkazom alebo poštovou zloženkou, nám zašlite fax alebo naskenovaný obraz dokladu.

·         Kalkulácia slúži ako doklad o požadovanej platbe. Súčasne s tovarom zasielame daňový doklad – faktúru, mailom. Na požiadanie aj papierovú faktúru pozemnou poštou.

·         Termín dodávky objednaného tovaru sú 3 pracovné dni v prípade dopravy „malou korbou“ (1800 x 4000), v prípade použitia veľkej korby je termín do 4 pracovných dní.

·         V deň dodávky vás šofér dopravnej firmy kontaktuje telefónom, overí si adresu, prípadne si vyžiada ďalšie spresnenia.

 

9)    Reklamácie:

·         Ak vám tovar nepríde v predpokladanom čase, kontaktujte sa s nami mailom, alebo telefonicky. Preveríme kde sa tovar nachádza, dáme vám vedieť. (Tovar sa môže aj viackrát prekladať).

·         Pokiaľ vám príde tovar viditeľne poškodený (dopravou), tovar nepreberajte a vráťte ho tým istým autom, ktorým bol doručený.

·         Pokiaľ po doručení zistíte nezrovnalosti voči objednávke / faktúre napr. v rozmere, množstve, sortimente, alebo je poškodený - kontaktujte nás, mailom, telefonicky. Ideálne je problém nafotiť a zaslať nám ako prílohu k e-mailu. Stačí mobilným telefónom.

·         Zašleme vám nový tovar, reklamovaný tovar zoberie to auto, ktoré vám donesie nový tovar.

 

Akcie dokumentu